Зроблене тобою до тебе ж і повернеться

На початку двадцятого століття один шотландський фермер повертався додому і проходив повз болотистої місцевості. Раптом він почув крики про допомогу. Фермер кинувся на допомогу і побачив хлопчика, якого засмоктувала в свої страшні безодні болотна жижа. Хлопчик намагався видряпатися із страшної маси болотної трясовини, але кожний його рух наближав його до швидкої загибелі. Хлопчик кричав від відчаю і страху. Фермер швидко зрубав товсту гіляку, обережно наблизився і простягнув рятівну гілку потопаючому. Хлопчик вибрався на безпечне місце. Його пробивало тремтіння, він довго не міг вгамувати сльози, але головне — він був врятований!
— Ходімо до мене в будинок, — запропонував йому фермер. — Тобі треба заспокоїтися, висушитися і зігрітися.
— Ні-ні, — хлопчик похитав головою, — мене тато чекає. Він дуже хвилюється, напевно.
З вдячністю подивившись в очі своєму рятівникові, хлопчик втік …
Вранці, фермер побачив, що до його будинку під’їхала багата карета, запряжена розкішними породистими скакунами. З карети вийшов багато одягнений джентльмен і запитав:
— Це ви вчора врятували життя моєму синові?
— Так, я, — відповів фермер.
— Скільки я вам винен?
— Не ображайте мене, пане. Ви мені нічого не винні, тому що я вчинив так, як повинна була вчинити нормальна людина.
— Ні, я не можу залишити це просто так, тому що мій син мені дуже дорогий. Назвіть будь-яку суму, — наполягав відвідувач.
— Я більше не хочу говорити на цю тему. До побачення.
Фермер повернувся, щоб піти. І тут на ганок вискочив його син.
— Це ваш син? — Запитав багатий гість.
— Так, — з гордістю відповів фермер, погладжуючи хлопчика по голівці.
— Давайте зробимо так. Я візьму вашого сина з собою в Лондон і оплачу його освіту. Якщо він такий же благородний, як і його батько, то ні ви, ні я не будемо шкодувати про це рішення.
Минуло кілька років. Син фермера закінчив школу, потім — медичний університет, і незабаром його ім’я стало всесвітньо відомо, як ім’я людини, яка відкрила пеніцилін. Його звали Олександр Флеммінг.

Перед самою війною в одну з багатих Лондонських клінік потрапив з важкою формою запалення легень син того самого джентльмена. Як ви думаєте, що врятувало його життя в цей раз? — Так, пеніцилін, відкритий Олександром Флеммінгом.
Ім’я багатого джентльмена, який дав освіту Флеммінгу, було Рандольф Черчілль. А його сина звали Вінстон Черчілль, який згодом став прем’єр-міністром Англії. Уїнстон Черчилль якось сказав: «Зроблене тобою до тебе ж і повернеться».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *